میکرو کنترلر بهتره یا PLC?

از زمانی که دانشجو بودم تا الان خیلی ها رو دیدم که این سوال براشون پیش اومده میکرو یا PLC? البته نگم براتون که بعضی از افرادی که در سطح فقط آشنایی با PLC بودند، چه حرفهایی که نمیزدند. طرف دو کلمه در این باره مطالعه کرده و میاد کلا میکروکنترلر رو منتفی اعلام میکنه. توضیح : افرادی که در میکرو یا PLC حرفه ای هستند میدونند که هر دوی این دیوایس ها در محل مناسب خودشون کاربرد دارند و نمیتونند جای هم رو بگیرند. توضیح بیشتر رو در ویدیو دادم.از زمانی که دانشجو بودم تا الان خیلی ها رو دیدم که این سوال براشون پیش اومده
میکرو یا PLC?

البته نگم براتون که بعضی از افرادی که در سطح فقط آشنایی با PLC بودند، چه حرفهایی که نمیزدند. طرف دو کلمه در این باره مطالعه کرده و میاد کلا میکروکنترلر رو منتفی اعلام میکنه.

توضیح : افرادی که در میکرو یا PLC حرفه ای هستند میدونند که هر دوی این دیوایس ها در محل مناسب خودشون کاربرد دارند و نمیتونند جای هم رو بگیرند.

توضیح بیشتر رو در ویدیو دادم.


پست های مرتبط
میکرو کنترلر بهتره یا PLC? مدار ریست مودم با ریموت کدفیکس چطوری میشه از مدار در مقابل ولتاژمعکوس محافظت کرد بهترین پروگرمر برای AVR نحوه درامدزایی از الکترونیک سوال خیلی اساسی برای طراحات الکترونیکAVR دیگه منسوخ شدهسه نکته مهم در خرید سیم لحیمراه اندازی ماژول تشخیص مانع در سه سوتراهکار تضمینی برای رفع خطای پروگرمرچطور برنامه رو از رو میکرو بردارم و میکرو رو کپی کنم؟طراحی و ساخت کلید تک استارت با فلیپ فلاپ، خیلی ساده و کاربردی.مولتی متر مناسب و ارزون قیمت چی بخرم؟تست سیم های موتور پله ای با مولتیمترچطور میتونم کلید لمسی بسازمپایه های تغذیه به چه معنی هستند4 نکته کلیدی در انتخاب بهترین میکروکنترلر برای پروژه صنعتیتعویض فیوز مولتیمترچطوری ولتاژ رو افزایش بدیم؟سنسور درب یخچالهای جدیدترانزیستور کجاها کاربرد داره؟چرا قطعات و ماژولهای الکترونیکی میسوزن؟انواع مقاومتهای ثابت و متغییربرای شروع AVR خوبه یا آردوینو؟روش تضمینی برای ساخت مقاومت با مقدار خاصبهترین روش برای ساخت ولتاژ مرجعچطور یه پروگرمر بسازیم؟فیلتر پایین گذر و بالا گذر چی هستن؟

مقالات مرتبط
آپ امپ چیست و چه کاربردی دارد